AKŞAM’ın Şok İddiaları! Hastasıyız

AKŞAM spottan “Özgü Namal hakkında şok iddia!” diye buyurmuş. Sayfayı tıkladığınızda karşınıza çıkan spot “Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol hakkında şok iddia!”ya dönüşüyor bir anda. Sonra öğreniyoruz ki ikili arasında bir aşk varmışmış sonra bitmişmiş. Anladığım kadarıyla Özgü Namal hakkındaki şok iddia ilişkisinin bitmiş olması.

Hevesimiz kaçtı değil mi? Oysa ne kadar da heveslenmiştik başka bir şey çıkması için.

Bir kadın hakkındaki ŞOK İDDİA ne olabilir?

Belli ki AKŞAM’ın zıpır editörleri “aslında geçmişinde bir yaramazlık olan kadın” ihtimalinin pornosuna bel bağlıyor. Şok olacağız sonra öğreneceğiz ki Özgü Namal falanca kişiyle birlikte olmuş da biz hiç duymamışız, falanca kişiyle birlikteyken başka bir kişiye göz kırpmış da bilmiyormuşuz, yada falanca kişiyle sabaha kadar break dans yapmışlar bir diskoda ve biz hiç haberdar değilmişiz. O.M.G.!

Cinsiyetçi kültürün bize kodladığı “Meğersem iffetli bildiğimiz bu kadın…” hikayesi tekrar tekrar bizi heyecanlandırmak için önümüze sürülüyor. Ve bir kadının özel hayatının gizli kalmasını isteyebileceği tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmaya yönelik mutlak bir hakkımız olduğuna inandırılıyoruz.  Oysa ki yok böyle bir hakkımız.

ŞOK İDDİA kültüründen bir an önce kurtulalım derim!

Özgü Namal’a geçmiş olsun… (hayır sadece bu habere maruz kaldığı için).

Etiketler

4 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir