Kıvılcım Ural karısını aldatmadı!

mediaisnotgod

2 gün önce normalde okumadığım için çok sıkı takip etmediğim Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde bir haber (1) düştü sosyal medya hesabımın ana sayfasına. İçine girip okuduğumda aklım karıştı. hemen araştırmalara başladım. Bakalım bu güzide haber(!) ne kadar geçmişe gidiyordu. Kurcaladığım zaman bir ünlü çift evliliğinin gazetelerce nasıl delik deşik edilmek için uğraştığını daha gördüm. Daha önce Asena-Caner Erkin mevzuunda değindiğimiz her şey yeniden oluyordu. Biraz farklı evet. Evli olup eşini aldatan kişi ünlü bir erkek. Ama durun. Olayla ilgili haber sitelerimizi incelediğimizde sanki bu bey sütten çıkmış ak kaşık da diğer kadın Kıvılcım Ural  tutup Seçkin Piriler hanımefendiyi aldatıyormuş havası yaratılmış. Yetmemiş.

Evlilik gibi saygıdeğer(?) bir kurumun içinde bulunan iki çocuk babası bir adamla ilişki yaşadığı için yerin dibine sokulmakta hiçbir beis görülmemiş. Sanki evlilik içinde olup sadakat sözü veren Kıvılcım Ural! Olayın kasım ayında magazin muhabiri arkadaşların Kaan Tangöze beyefendi ile Kıvılcım Ural’ı öpüşürken yakalaması kısmına kadar gittim galerilerde. Sonra evliliğin diğer ferdi Seçkin Piriler hanımefendinin boşanmayacağını ifade ettiği satırlar okudum. Bir kaç gün sonraki haberlerde evli çift bir alışveriş merkezinde öpüşürken yakalanmıştı. Demek ki aralarında çözümleyebildikleri bir sıkıntıydı bu. Ne güzeldi. Ama bizim evliliği kutsal gösterip sansasyon yaratmaya meraklı medyamız rahat duramadı.  İlk cümlemde belirttiğim 1 numaralı linkte verilen haberi inceledim bu sefer de.

Kıvılcım Ural kendi sosyal medya hesaplarında birinci ağızdan hiçbir yere böyle bir demeç vermediğini açıklama yapmadığını söylüyordu.  Peki bu durumda galeyana gelip kadının ilişkisi ile ilgili ahkam kesmeler bitti mi? O yalan haberde sarf edilen sözlere göre kadının linci duraklatıldı mı? Haber geri çekildi mi? Haberi yapan kişi ile ilgili yönetimsel anlamda bir yaptırım uygulandı mı? Şimdilik bu soruların cevabını biliyoruz. Hayır. Buna müteakip hakkında yalan haber yapılan, medya yüzünden yıpratılan bir sanatçıdan “Madem yalan, dava et o zaman.”  duyarlılığında yaklaşanlara karşı bile direnmesini bekliyoruz.

Özellikle son yıllarda sosyal medyanın kolaycanak cebimize girmesiyle sanatçılara, ünlülere bir tweet ile ulaşıp sevgimizi, nefretimizi kusabildiğimiz için ve karşımızdaki kişileri daha insanlaştırırken bir o kadar da yıpratabildiğimizin farkında değiliz.

Yapılması gereken;Hürriyet gazetesinin birinci ağızdan yalan olduğu iddia edilen bu haber ile ilgili acilen bir açıklama yapıp düzeltmeye gitmesi, İnsanların – ünlü olsun olmasın- evliliklerinin içinde olan biten hiçbir şeyin bizi ilgilendirmediği konusunda hemfikir olmamızdır.

Burada sürekli adı geçen iki kadın üzerinden sosyal linç gerçekleşirken olayın erkek tarafına düşen ise hayatındaki bu iki kadını  sosyal ve medyatik anlamda mağdur ettiği için ikisinden de samimi bir şekilde özür dilemesidir.

Herhangi ünlü bireyin evliliği içinde yaşanan durumun medya aracılığı ile bizlere sunulmasından rahatsız olmamız gerektiğinde hem fikiriz değil mi? Lütfen olalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir