Özgecan için sokağa!

Bir canımızı daha aldılar:

10956206_10153045146647207_867497391_n

MİLLİYETİN BU HABERİNDE ERKEĞİN ÖLDÜRME EYLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRİRKEN AKLİ SAĞLIĞININ YERİNDE OLMADIĞININ , İLAÇ VE UYUŞTURUCU BAĞIMLISI OLMA İHTİMALİNİN OLDUĞU GİBİ SAÇMA SAPAN BİR MEŞRULAŞTIRMA ÇABASI GÖRÜYORUZ. VE SORUYORUZ : MİLLİYET SEN HAYIRDIR ? KATİLLERİ AKLAMA ÇABANIZ OLDUKÇA SAÇMA DEĞİL Mİ? SİZİN YAPTIĞINIZ MEŞRULAŞTIRMA NELERE YOL AÇIYOR FARKINDA DEĞİL MİSİNİZ?

Bu caniliğe artık yeter demenin zamanı. Sokağa inme ve sesimizi çıkarma zamanı. İstanbul’da olan okurlarımızı bu akşam 19:00’da Kadıköy Boğa Heykeli önünde bize katılmaya davet ediyoruz, hep birlikte Özgecan’ın hesabını sormaya davet ediyoruz.  Devletlüler önlem almamakta kararlılar.  Çok basit güvenlik tedbirlerini, caydırıcı cezaları, erkeklerden şiddet gören kadınların güvenerek başvurabilecekleri adli kurumları yaratmamakta kararlılar.  Kadınları koruyacak kurumları yaratmanın bir lüks olduğunu, bunu devletten beklememek gerektiğini, şiddete uğrayan her kadının biraz da suçu kendisinde araması gerektiğini bize tekrar tekrar yüzsüzce anlatmakta kararlılar.  

Bahanelerinize karnımız tok demek için sokağa çıkıyoruz.  Cinsomedya olarak herkesi kadına karşı şiddete karşı mücadelenin parçası olmaya çağırıyoruz.  Çözümsüz bir sorun, bir doğal afet olarak sunulan bu cinayetler kader değil. Biz biliyoruz ki biz kararlı olursak, yeterince fazlamız bir araya gelirsek bu cinayetler devam edemeyecek. Özgecanlar hayatlarına korkusuzca devam edebilecekler. Haydi bize katılın!  Haydi bunu birlikte durduralım! 

ozgecan-aslan-yakilarak-olduruldu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir