Ümit Kıvanç’la medyanın tıklatma halleri

umtkvnc

İlk podcast yayınımızda gazeteci ve film yapımcısı Ümit Kıvanç’la internet medyasının haber tıklatma çılgınlığını konuşuyoruz.

Hatırlayacağınız üzere Ümit Kıvanç geçtiğimiz günlerde kişisel blogu Riya Tabirleri’nde #HaberİcinİkiKereTiklama başlıklı bir yazı yayınlamış ve bir grup arkadaşıyla birlikte sosyal medya üzerinden aynı isimli bir kampanya başlatmıştı.  Biz de aynı kampanyayı sayfalarımıza taşımıştık.

Ümit Kıvanç bizi kırmadı ve podcast davetimizi kabul etti. Kendisiyle medyanın tıkpara gelirlerinden, porno haberlerden, Fazıl Say’ın dahil olduğu sosyal medyadaki tecavüz espirilerinden, medyanın Sibel Kekilli’ye yaptığı linç girişiminden, futbolcu Pele’den, Eusébio’dan ve dönüp dolaşıp okurların habere dolaysız ulaşma haklarından keyifli bir sohbet yaptık. Hatırlatmak gerekirse Ümit Kıvanç 2000’lerin başında medya eleştirisi konusunda çok güçlü bir mihenk taşı olmayı başaran Medyakronik ekibinden. Medyakronik’in çevrimiçi arşivine http://www.medyakronik.net/arsiv/ adresinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca Ümit Kıvanç’ın blogunu http://riyatabirleri.blogspot.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Lafı fazla uzatmadan işte ilk yayınımız. Buyrunuz dinleyiniz. Hatta orada durmayınız, fikirlerinizi bizimle paylaşınız. Bir sonraki yayınımızda dikkate alalım, yorumunuza bilakis değinelim.

 podcastindir

Yukarıdaki bağlantıyı farenizin sağ tuşuyla indirmeniz gerektiğini hatırlatalım. Ya da dilerseniz kaydın kendisini buradan dinleyebilirsiniz:

http://www.cinsomedya.org/wp-content/uploads/podcast/20140716_cinsomedya_umitkivanc.mp3

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir