Yanındaki kıza vurabilir miymiş?

Günlerdir paylaştığınız bu videoyu sevmiyoruz, hatta uyuz oluyoruz.
Neden mi?

Çünkü o kadar sığ ki. Durun açıklayalım:
4 tane çocuk var. Bu çocukların karşısına kendilerinden daha uzun boylu, çekici yani zaten konuşurken bile utanacakları bir kız çıkarıyorlar. Ve vurmalarını istiyorlar. Çocuklar doğal olarak vuramıyor hatta bir tanesi tereddüt ediyor önce kıza sonra kameraya bakıyor ve “Olmaz ya, lol” dercesine kafasını sallıyor. Sonra soruyorlar: Neden vurmak istemiyorsun?

Cevaplara bakalım şimdi de.

1- ÇÜNKÜ KADINLARA VURMAMALIYIZ.

Hayır, doğru cevap bu değil. Çünkü kimseye vurmamalıyız. Çünkü insanlara/canlılara vurulmaz. Çünkü şiddet hiçbir şeyi çözmez.

2- ÇÜNKÜ O ÇOK GÜZEL.
Yok ya, çirkin olsa vuracaksın yani? Güzellik birine vurmamak için haklı bir gerekçe sayılamaz, sayılamamalı. Çok sığ, aptalca ve sadece bir çocuğun düşünmesi meşru olabilecek bir şey. Aksi çok rahatsız edici.
Şimdi asıl bombaya geliyoruz.
3- VURAMAM, ÇÜNKÜ BEN ERRRRKEĞİM ERRKEK!
Bravo ya. Güya cinsiyetçilikle savaştınız ama daha cinsiyetçi olunamazdı. Erkeğim, üstünüm, müthişim, mükemmelim o yüzden böyle zavallıca bir şey yapmam, yapamam. Karşımdakinin niteliği önemli değil yani söz konusu durumda.
Tabii ki bu çocuklar bunları kastetmiş olamazlar ve hesaplamamışlardır da bunu, çünkü onlar daha çocuk. Ama kalkıp bunu müthiş, ibretlik videoymuş gibi paylaşmanız çok gülünç ve hatta rahatsız edici çünkü verdiği mesaj çok basmakalıp, geleneksel ve cinsiyetçiliğin kıskacından kurtulamamış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir